Zostań jednym z licencjonowanych trenerów Horseway by Dariusz Domagała

 

Dla kogo?

Dla tych, którzy wciąż szukają odpowiedzi…Dla odważnych…Dla wrażliwych na los zwierząt i ludzi…

Dla tych, którzy słuchają, a nie tylko słyszą…,

Dla tych, którzy chcą mówić tak aby ich słuchano!

Dla wszystkich, którzy chcą skutecznie i przyjemnie uczyć sztuki jeździeckiej!

Dla tych, którzy chcą nauczyć się jak korzystać z końskiej umiejętności czytania naszych emocji.

Dla tych, którzy chcą pracować z końmi w ich świecie…

Innymi słowy – dla wszystkich kochających konie, a nie tylko jeżdżenie na nich!

 

Po co takie studium, skoro dziś nawet bez kursu instruktorskiego można uczyć jazdy konnej?
– poznasz i zrozumiesz wzorce zachowań koni i będziesz potrafił dopasować swój styl pracy do ich potrzeb,

– nauczysz się zasad skutecznej komunikacji dzięki czemu będziesz budować pozytywne relacje i natychmiast dostosowywać się do tego, czego potrzebują uczestnicy
– zostaniesz członkiem unikalnego zespolu trenerów Horseway i uzyskasz dostęp do bezpłatnych szkoleń,

– Twój ośrodek uzyska certyfikat rzetelności Horseway,
– poznasz zasady skutecznego nauczania jeździectwa, które pozwolą Ci poprowadzić szkolenie na każdym poziomie zaawansowania,

– poznasz sposoby reagowania na sytuacje trudne,

Zdobędziesz praktyczne umiejętności:
– zaplanujesz i przeprowadzisz wiele treningów i uzyskasz feedback w trakcie trwania studium,
– będziesz umieć odkrywać potrzeby klientów, tak aby zaspokoić je na swoich treningach
– nauczysz się skutecznie komunikować i prezentować swoje nowe umiejętności dzięki czemu zwiększysz swoją grupę zadowolonych klientów!

 

Jeśli marzysz o tym aby swoje zawodowe życie spędzić na środku ujeżdżalni i machając batem krzyczeć do snującej się grupy jeźdźców „Cofnij łydkę!” albo „Za czołowym wolta w prawo marsz!” – to studium nie jest dla Ciebie!

 

Jeśli lubisz czuć się panem i siedząc na końskim grzbiecie rządzić przy pomocy bólu, krzyku i manipulacji – to studium też nie jest dla Ciebie!

 

Na czym polega unikalność metody Horseway® opracowanej przez Dariusza Domagałę?

 

Metoda Horseway® to nie jest sport, to sztuka. Sztuka jeździecka. Podobnie jak mówi się „sztuki walki”. Tu nie wygrywa siła fizyczna, przeciwnikiem jest dla nas własna słabość. To sztuka, którą można uprawiać niezależnie od wieku i wykształcenia. Wpływa ona pozytywnie nie tylko na nasze ciało, ale również na nasz charakter i samopoczucie. Dzieci i młodzież uprawiające jeździectwo wg koncepcji Horseway® wyrastają na ludzi odpowiedzialnych, pewnych siebie i konsekwentnych, a jednocześnie wrażliwych, tolerancyjnych i cierpliwych. Jeźdźcy nie mają problemów z koncentracją, a także są komunikatywni i łatwo odnajdują się w każdej grupie. Początki mogą wydawać się trudne – nauka jeździectwa to nie tylko wysiłek fizyczny. Każdy koń jest inny i trzeba wyczuć jego charakter. Z jednymi można szybko się zaprzyjaźnić, inne potrzebują trochę czasu, by zaufać jeźdźcy. Metoda Horseway® stworzona przez Dariusza Domagałę daje nam ogromny zestaw narzędzi ułatwiających poznanie siebie oraz naszych końskich partnerów.

Jeśli poznamy swoje słabości i z szacunkiem będziemy odnosić się do koni bardzo szybko zaczniemy odczuwać ogromną przyjemność z obcowania z tymi zwierzętami. Zdobędziemy umiejętność budzenia zaufania u konia. Gdy zaczynamy pracę z końmi od początku skupiamy się na zbudowaniu relacji opartej na wzajemnym szacunku a nie na dominacji. Dzięki temu trening koni jest nie tylko przyjemniejszy dla obu stron ale również szybciej odnotowujemy postępy.

 

Dzięki opracowanej przez Dariusza Domagałę innowacyjnej metodzie szkolenia jeźdźców Horseway® w bezbolesny sposób osiągniemy takie porozumienie z koniem, jakby był on częścią nas samych. Każdy element szkolenia jest realizowany w tempie dopasowanym do indywidualnych predyspozycji i potrzeb jeźdźców, a także w trosce o dobrostan koni. Wszystkie elementy ćwiczone są w oparciu o szczegółową wiedzę na temat biomechaniki ruchu i tłumaczone w sposób zrozumiały dla odbiorcy – inaczej dziecku a inaczej osobie dorosłej.

 

Ponadto, podczas treningów metodą Horseway® trenerzy korzystają z wiedzy na temat skutecznych sposobów komunikacji międzyludzkiej co sprawia, że jeźdźcom łatwiej zrozumieć, co prowadzacy miał na myśli.

 

Przebywanie w towarzystwie koni doskonale relaksuje, rozluźnia i rozciąga nasze mięśnie, co oczywiście pozytywnie wpływa na naszą sylwetkę. Jeździectwo w ujęciu Metoda Horseway® jest wskazane dla tych, którzy borykają się z rozmaitymi problemami zdrowotnymi, gdyż podczas całego treningu szczególną uwagę zwracamy na rozluźnienie i relaks. Łagodne, kołyszące ruchy, jakie wykonuje koń w stępie rozluźniają mięśnie i jednocześnie wymuszają poprawną postawę. Podczas jazdy mięśnie ulegają rozluźnieniu, rozciągnięciu oraz wzmocnieniu, co powoduje, że wady postawy można zatrzymać i przygotować mięśnie do utrzymania prawidłowego ustawienia. Ten wyjątkowy sposób uprawiania jeździectwa również pozytywnie na poprawę pracy układu krążenia oraz oddechowego. Wszystko to odbywa się bardzo łagodnie i stopniowo, dlatego też nauka pewnych elementów może wymagać czasu, jednak efekty są niemal pewne.

 

Nie tylko miłośnicy jeździectwa mogą skorzystać z metody Metoda Horseway®. Już samo przebywanie z końmi ma zbawienny wpływ na psychikę człowieka. Specjaliści zalecają przebywanie z końmi również w przypadkach zaburzeń emocjonalnych, jak i w sytuacjach niedostosowania społecznego. Konie odprężają, uspakajają oraz powodują, że lepiej rozumiemy siebie, a dzięki temu łatwiej współpracuje nam się z otoczeniem. Ponadto obcowanie z końmi kształtuje w nas cechy przywódcze, uczy konsekwencji, cierpliwości, koncentracji, tolerancji i wrażliwości. Metoda Horseway® oznacza również, że podczas pracy z konie odgrywają rolę trenerów rozwoju osobistego – są odbiciem naszych wewnętrznych emocji i pozwalają poznać swoje prawdziwe „ja”.

Otrzymasz:

– licencję Metody Horseway®
– zestaw gotowych ćwiczeń dla jeźdźców oraz zestaw gotowych narzędzi w pracy z końmi, które pozwolą Ci skuteczniej poprowadzić trening

– krajowe i międzynarodowe wsparcie promocyjne

– dostęp do bezpłatnych szkoleń oraz pomoc w trudnych i kryzysowych sytuacjach, na każdym etapie Twojej dalszej drogi 😉

Udział w Programie Trenerskim poprzedza rozmowa kwalifikacyjna, egzamin sprawdzający umiejętności jeździeckie oraz podpisanie umowy. W razie potrzeby będzie istniała możliwość zorganizowania dodatkowej sesji szkoleniowej w celu udoskonalenia umiejętności jeździeckich.

 

Miejsce: STAJNIA STARA DĄBROWA

i/lub Twój ośrodek macierzysty

 

KURS MA CHARAKTER INDYWIUALNY!

 

Dla nas, naszych koni i podopiecznych najważniejsza jest jakość.

 

Czas i tempo nauki – dostowujemy do indywidualnych potrzeb i oczekiwań

 

PROGRAM RAMOWY

 

 • Anatomia i biomechanika ruchu konia i jeźdźca
 • Hipologia
 • Pierwsza pomoc weterynaryjna
 • Imprinting źrebiąt
 • Psychologia treningu koni
 • Naturalne metody szkolenia koni
 • Żywienie koni
 • Naturalne werkowanie kopyt
 • Podstawowe założenia warsztatów rozwoju osobistego „Konie uczą Ludzi”
 • Krajoznawstwo oraz przygotowanie i prowadzenie rajdów konnych
 • Pierwsza pomoc
 • Organizacja stajni zapewniająca utrzymanie dobrostanu koni
 • Zarządzanie ośrodkiem jeździeckim
 • Postawy marketingu i promocji ośrodka jeździeckiego
 • Zasady komunikacji z ludźmi, podstawy NLP
 • Podstawy jeździeckiego języka angielskiego

 

Program kończy się egzaminem praktycznym. Zdanie egzaminu jest warunkiem uzyskania LICENCJI TRENERSKIEJ.

 

Cena obejmuje: uczestnictwo w szkoleniu; materiały szkoleniowe na każdą sesję; certyfikat ukończenia programu oraz dla osób, które zdadzą egzamin – LICENCJĘ TRENERA HORSEWAY

A już wkrótce nasi studenci i licencjonowani trenerzy będą mieć dostęp do szkoleń on-line!

Zapraszamy!

 

Zapisy i informacje szczegółowe:

Dariusz Domagała tel. 607 30 20 10

info@stajnia-stara-dabrowa.pl

 

en_GBEnglish (UK)
pl_PLPolski en_GBEnglish (UK)