Szkoła ma na celu wyłonienie ludzi obdarzonych szczególną wrażliwością, pragnących jednocześnie uczynić świat koni lepszym. Takich, którzy odchodząc od utartych schematów będą przekazywać wiedzę innym. Głównym celem Szkoły jest uświadomienie ludziom ogromnego znaczenia budowania pozytywnych relacji z koniem. Relacji opartych na szacunku wobec innych istot, zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Umiejętności stworzenia atmosfery współpracy powodującej chęć robienia czegoś razem z koniem na zasadach dobrowolności, a nie przymusu.

To jednak nie wszystko czego uczymy w Szkole. Program obejmuje także warsztaty rozwoju osobistego prowadzone z udziałem koni. To wyjątkowe warsztaty, polegające na wykonywaniu ćwiczeń z końmi z ziemii, gdzie zwierzęta, są lustrem, w których odbijają się emocje i zachowania ludzi. Dzięki temu, każdy może odkryć swoje prawdziwe ja, swoje silne i słabe strony, szczególnie w zakresie komunikacji, budowania relacji i przywództwa.

Duża część programu poświęcona jest psychologii treningu koni. Chcemy przecież zadbać o to by koń uczył się rzeczy pożytecznych i powtarzał je chętnie widząc w tym cel.

Oczywiste wydaje się również, iż koń pracujący pod siodłem powinien być do tego przygotowany fizycznie. W przeciwnym wypadku nie sposób uniknąć kontuzji czy choćby ogólnego dyskomfortu zmniejszającego jego chęć do pracy z człowiekiem. Z tego względu równie szeroko potraktowane jest zagadnienie biomechaniki ruchu konia oraz nauki czytania z jego ciała gdzie odczuwa dyskomfort lub ból i jak pomóc zniwelować te problemy. Dział ten obejmuje ćwiczenia z koniem na ziemi oraz w siodle.

Z uwagi na to, że większość osób pragnie jeździć konno, podczas całego programu Szkoły doskonalimy sposób używania naszego ciała kiedy siedzimy na końskim grzbiecie. Jest to dział związany z biomechaniką ruchu jeźdźca. Zajęcia odbywają się w oparciu o autorski program nauki dosiadu zgodnego z anatomią i biomechaniką ruchu człowieka. Ten rodzaj poruszania się na końskim grzbiecie pomaga uniknąć urazów tak u koni jak i u jeźdźców.

Jak powstała Szkoła Horseway?

Terminy zjazdów i dojazd

Ramowy program zajęć

Licencja Trenerska Horseway

Uczestnictwo w szkoleniu – koszty

Zapraszamy!

we wrześniu

en_GBEnglish (UK)
pl_PLPolski en_GBEnglish (UK)