Dzięki uczestnictwu w warsztacie nauczysz się jak sprawić aby twój koń stał się ufny, miękki, rozluźniony i nie denerwował się podczas nauki nowych elementów.

Warsztat obejmuje przygotowanie teoretyczne oraz praktyczne ćwiczenia pracy z ziemi. Program warsztatów został skonstruowany w taki sposób, że już po warsztatach zauważysz wymierny efekt. Ale to tylko początek drogi; to fundament, na którym masz szansę zbudować prawdziwą przyjaźń i partnerstwo.

Podczas warsztatu poznasz i zrozumiesz dlaczego tak istotną rolę pełni „bycie z koniem” i budowanie relacji w oparciu o szacunek, bez dominacji. Dostrzeżesz związek pomiędzy ćwiczeniami z ziemi a jazdą w siodle. Usłyszysz wiele informacji na temat psychologii treningu koni. Nauczysz się jak szkolić konia w oparciu o bliskość i pełną wzajemnego szacunku relację, a także jaki wpływ na ruch konia może mieć Twoja energia. Poczujesz jak wiele radości i wzruszeń może sprawiać bycie z koniem, gdy zwierzę mając wybór pozostaje blisko Ciebie, a potem pozwala się dosiąść.

Dostrzeżesz jak szybko koń uczy się nowych elementów, gdy wspólnie pokonujecie trudności i dzielące Was bariery, kiedy koń wykonuje zadania, nie w obawie przed karą, ale z chęci bycia z Tobą. Usłyszysz szczegółowe informacje i wykonasz wiele ćwiczeń, które posłużą poprawie elastyczności oraz wzmocnią relacje między koniem a jeźdźcem.

Dowiesz się także jak sprawić, by koń był skupiony tylko na Tobie, jak komunikować się z koniem bez konieczności użycia ostrego kiełzna i ostróg, jak osiągnąć miękkość i lekkość wykonywanych figur, jak nauczyć odczulić konia na spotykane w terenie „strachy”, jak sprawić aby koń nigdy nie odmawiał przejścia przez przeszkodę, a jednocześnie nie parł na nią. przeszkody, pokonując je w panicznym pędzie.

Zapisy, terminy, rezerwacje, organizacja klinik wyjazdowych:

info@stajnia-stara-dabrowa.pl

pl_PLPolski
en_GBEnglish (UK) pl_PLPolski