Konie byłe ze mną od dziecka. U babci na wsi, gdzie spędzałam wakacje zwykle stały na targu, zaprzężone do wozów, czekając aż gospodarze sprzedadzą swoje plony.

Potem spotkałam Darka i wspólnie odkryliśmy jak pracować z końmi bez dominacji, bez przemocy.

I tak w 2013 roku razem stworzyliśmy miejsce, do którego zapraszam.

Stajnia Stara Dąbrowa. Chcieliśmy by tu ludzie, konie i inne zwierzęta mogły odnaleźć spokój, miłość i akceptację. Do Stajni zaczęło przyjeżdżać coraz więcej osób kochających konie. Byli to ludzie tak z Polski jak i  zza granicy. Wyjeżdżając zadawali pytania: „Gdzie w moich okolicach mogę przebywać z końmi i jeździć na nich tak jak tutaj?”

Ludzi było coraz więcej, a we mnie rodziła się coraz większa potrzeba pokazania świata koni moimi oczami. Darek napisał książkę “Ktoś to musi powiedzieć, z doświadczeń trenera koni” aby podzielić się własnymi doświadczeniami. Jednak czułam, że to nie jest wystarczające. To wszystko powodowało coraz mocniejsze wrażenie, że wiedza i umiejętności, które tyle lat były gromadzone są potrzebne. Niezbędne jest dzielenie się tą wrażliwością na coraz większą skalę ponieważ beneficjentem mojej metody są i konie, i ludzie. Zrodził się więc pomysł wyszkolenia osób mogących propagować moje podejście do koni i jeździectwa. Powstała Szkoła Jeździecka.

pl_PLPolski
en_GBEnglish (UK) pl_PLPolski