Zapraszamy do naszej weekendowej Szkoły Koniarzy Horseway, zaczynamy w lutym!

Terminy zjazdów: 8-10 lutego, 8-10 marca, 5-7 kwietnia, 10-12 maja,7-9 czerwca

Zajęcia zaczynają się w sobotę o g. 9.00, a kończą w niedzielę ok. g. 18. Jednak ośrodek jest do dyspozycji naszych Studentów Szkoły Horseway zawsze od piątku od g. 18. Studenci Szkoły Horseway mogą wtedy przyjechć i spędzić miły wieczór w Starej Dąbrowie, nadrobić zaległości, omówić postępy, wymienić się doświadczeniami itp.

Zapraszamy na zajęcia wszystkich powyżej 13 lat. W przypadku nieletnich konieczny jest kontakt z rodzicami/opiekunami. Podczas wszystkich zajęć zapewniamy opiekę wykwalifikowanej kadry. Ponadto, w przypadku uczniów pilnujemy, aby nie zaniedbywali szkolnej nauki. W domu rozmawiamy po angielsku, więc jest to też dodatkowy element edukacyjny dla naszych  gości.

Podczas zajęć Szkoły Horseway uczestnicy nie tylko pracują nad doskonaleniem swojego dosiadu i komunikacji w siodle ale również zgłębiają zagadnienia, które są kluczem do pełnej satysfakcji z jeździectwa i bycia z końmi. Oto szczegółowy wykaz zagadnień teoretycznych omawianych podczas pierwszego semestru:

Sposoby uczenia się zwierząt, rodzaje warunkowania
Kara i nagroda
Rozkłady wzmocnień
Nagroda oddalona w czasie
Adreanalina i noradrenalina
Depresja
Zbieżność trójczłonowa
Wzmocnienie słabnących reakcji
Odwarunkowanie
Rodzaje bodźców: fizyczne, energetyczne
Sposoby prowadzenia konia, sygnały: wymuszające, informujące, zapraszające
Komunikacja bez przemocy, przy pomocy energii
Porozumienie z koniem, przesyłanie niezauważalnych sygnałów do konia
Żywienie koni, wrzody, insulinodoporność

Każdy semestr kończy się egzaminem i pozwala na kontynuację nauki na kolejnym semestrze naszej Szkoły. Po ukończeniu 3 semestrów, każdy jest w pełni przygotowany do samodzielnej pracy z końmi zaróno w siodle jak i na ziemii. Ponadto po zaliczeniu egazminu końcowego po 3 semestrze każdy student ma możliwość odbycia w naszym ośrodku praktyki w zakresie prowadzenia zajęć jeździeckich i uzyskania tym samym Licencji Trenera Koni i Jeźdźców wg metody Horseway by Dariusz Domagała.
Ponadto uczestnicy naszej Szkoły mają pierwszeństwo udziału w innych naszych wydarzeniach takich jak obozy, kliniki, szkolenia, wolontariat.

Zajęcia prowadzi Dariusz Domagała, autor książki “Ktoś to musi powiedzieć! Z doświadczeń trenera koni” oraz nasza licencjonowana trenerka Magdalena Cesarz.

Koszt udziału w jednym zjeździe to 350 zł razem z wyżywieniem i noclegiem w naszym ośrodku. Uwzględniamy wszystkie diety, korzystamy z warzyw z własnego ogródka. Zakwaterowanie w pokojach 3-5 osobowych z łazienkami.
Płatności za udział w Szkole Horseway są następujące:
Rezerwacja miejsca – 100 zł, która jest traktowana jako zadatek za pierwszy zjazd
1-4 zjazd w semestrze – dopłata należności za zjazd 250 zł oraz zadatek na kolejny zjazd 100 zł – razem 350 zł
5 zjazd w semestrze- dopłata należności za zjazd 250 zł oraz ewentualnie zadatek za następny semestr 100 zł
W przypadku rezygnacji zapłacony zadatek nie podlega zwrotowi.

Dojazd – istnieje możliwość organizacji transportu z/do Łodzi za dodatkową opłatą 40 zł w jedną stronę. Ponadto pomagamy w koordynacji dojazdów i nasi goście często podróżują wspólne np. z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Łodzi.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani – zapraszamy do kontaktu: tel. 530 856 301 lub 607 30 20 10 lub mailowo: info@stajnia-stara-dabrowa.pl. Z przyjemnością odpowiemy także na wszystkie szczegółowe pytania związane z naszą ofertą.

Zapraszamy!